Polski (Polish)
Pro Regio
Ankieta
Wszelkie prawa
zastrzeżone.

Copyright 2005-2010
© ProRegio

Kreacja i realizacja:
take-out

Newsy

31-12-2014

Podsumowanie 2014Koniec roku to czas podsumowań i refleksji. W związku z tym przedstawiamy krótkie sprawozdanie z działalność Fundacji przez ostatnich 12 miesięcy.

Rok 2014 był dla Fundacji ProRegio rokiem jubileuszowym. 10-cio letni okres działalności obfitował w liczne projekty związane z promocją ochrony własności intelektualnej, innowacyjności i przedsiębiorczości. Mamy nadzieję, że chociaż w niewielkim stopniu przyczynił się do rozwoju komercjalizacji wiedzy w naszym kraju i pozwolił uwierzyć naukowcom w ich potencjał rozwojowy.

Poniżej przedstawiamy tegoroczna działalność Fundacji ProRegio w liczbach:

  • Zakończyliśmy realizację projektu innowacyjnego „PI-PWP-Virtualny Inkubator Przedsiębiorczości”, w ramach którego 17 osób miało okazję sprawdzić swoje siły w biznesie w programie preinkubacji, a 8 instytucji przetestować model wirtualnej preinkubacji w praktyce.
  • Zrealizowaliśmy kilkanaście szkoleń z zakresu ochrony własności intelektualnej, komercjalizacji wiedzy i transferu technologii oraz finansowania badań naukowych dla naukowców, przedsiębiorców, studentów oraz przedstawicieli instytucji publicznych z całej Polski.
  • Zrealizowaliśmy niemal 300 h wykładów na kolejnych edycjach studiów podyplomowych z tematyki ochrony własności intelektualnej i transferu technologii w Toruniu, Poznaniu i Gdańsku,
  • W ramach działalności wydawniczej i publicystycznej uczestniczyliśmy w tworzeniu publikacji, w tym kolejne 4 edycje biuletynu „Własność Intelektualna”,
  • Kontynuowaliśmy realizację projektu „Zachodniopomorska Platforma Transferu Technologii”, dzięki któremu naukowcy, przedsiębiorcy oraz centra transferu technologii miały możliwość korzystania z innowacyjnych narzędzi wspierających transfer technologii na platformie WWW.SCIENCENETWORK.EU.
  • Uruchomiliśmy dla Państwa CoWork Inkubator – przyjazną wspólną przestrzeń biurową dostosowaną do Państwa indywidualnych potrzeb (www.coworkinkubator.pl).
  • W ramach dzielności doradczej realizowanej przez spółkę ProRegio Transfer uczestniczyliśmy w kilku przedsięwzięciach komercjalizacyjnych oraz rozpoczęliśmy świadczenie usług w charakterze brokera innowacji (w ramach konkursu Voucherów UMWW).

Z naszych usług korzystali naukowcy, przedsiębiorcy, studenci, a także wyższe uczelnie z całej Polski, instytuty badawczo-rozwojowe i instytucje publiczne. Wszystkim klientom dziękujemy za zaufanie i udaną współpracę.

Życząc wszystkiego najlepszego w Nowym Roku zachęcamy do dalszej do współpracy.

Zespół Fundacji ProRegio

 

TAKE-OUT